Dell telekom alanına odaklanıyor

0

Dell telekom

Dell telekom alanına yönelik yeni yazılımını piyasa sürdü. Bu yazılımın operasyon maliyetlerini yüzde 57 düşüreceği belirtiliyor.

Dell telekom alanına yönelik çözümünü tanıttı

Dell Technology, Bare Metal Orchestrator isimli yazılımını piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Dell, Haziran ayında duyurulan Project Metalweaver’dan piyasaya sürülen ilk yazılım olan Bare Metal Orchestrator’ın iletişim servis sağlayıcılarına (CSP’ler) sunucularını otomatik olarak keşfetme, dağıtma ve yönetme araçları sunacağını söyledi.

Dell Technologies uç ve telekom Başkan Yardımcısı Aaron Chaisson medyaya verdiği demeçte, “Bare Metal Orchestrator ile bulut iletişim servis sağlayıcıları, kendi kenarlarını oluştururken maliyetleri kontrol altında tutabilecekler” dedi. Chaisson: “Örnek olarak, dünyadaki tüm hiper ölçekli bulutlara bakarsanız, toplam varlık noktası sayısı yalnızca yaklaşık 600’dür. Telekom alanında, küresel olarak 7 milyarın üzerinde varlık noktası vardır. Bu tür bir ölçeği yönetmek, telekom sağlayıcılar için büyük bir zorluktur. Bu nedenle, yüksek düzeyde dağıtılmış ve coğrafi bir kümede, tüm çekirdek uçlarında ve RAN ortamında günlük sanal ağ görevlerini ele alma becerisini çözmeleri gerekir” dedi.

Chaisson, yazılımın CSP’leri “operasyon maliyetlerinde yüzde 57’ye kadar” kurtarabileceğini iddia etti. Kasım ayından itibaren küresel olarak sunulacak olan ilk sürüm, VMware’i destekleyecek ve gelecekteki sürümler RedHat ve Wind River’ı da içerecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>