Dell üçüncü çeyrekte ticari PC patlaması yaşadı

0

Dell üçüncü çeyrek

Dell üçüncü çeyrekte ticari PC patlaması yaşayarak gelirlerini artırdı. Dell geçen yıla göre gelirini yüzde 21 artırdı.

Dell üçüncü çeyrekte ticari PC satışlarında patlama yaşıyor

Dell Technologies, ticari ve tüketici bilgisayar birimlerinde üçüncü çeyrekte güçlü bir büyümenin yanı sıra veri merkezi donanımına yönelik güçlü talep gördü.

Şirket, bir yıl öncesine göre yüzde 21 artışla 28.4 milyar dolar gelir ve 3.9 milyar dolar veya hisse başına 4.,7 dolar kazançla tarihinin en iyi üçüncü çeyreğini gerçekleştirdi. GAAP dışı kazançlar hisse başına 2,37 dolar oldu. Analistler, Dell’in hisse başına 2.,8 dolarlık GAAP dışı kazançla 26.82 milyar dolarlık üçüncü çeyrek geliri rapor etmesini bekliyorlardı.

Dell’in müşteri çözümleri grubu geliri üçüncü çeyrekte bir yıl öncesine göre yüzde 35 artarak 16.5 milyar dolar oldu. Üçüncü çeyrek için faaliyet geliri ise 1.1 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşti. Ticari gelir, bir yıl öncesine göre yüzde 40 artarak 12.3 milyar dolar oldu. Tüketici geliri yüzde 21 artarak 4.3 milyar dolara ulaştı.

Şirket ticari sistemler, üst düzey tüketici birimleri ve oyun için güçlü PC talebi gördüğünü söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>