Dell World’de teknoloji rüzgârı

0

Dell bu yıl 30.yılını kutlayan bir teknoloji şirketi. Michael Dell tarafından 1984 yılında temelleri atılan şirket her yıl kurulduğu şehir olan Austin’de Dell World etkinliği düzenliyor. Dell World 2014 ise 4-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi ve beş binin üzerinde Dell çözüm ortağı, müşteri ve basın mensubunu ağırladı.

Dell World 2014’ün açılış konuşmasını her zaman olduğu gibi bu yıl da şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Dell yaptı. Şirketin başarılarından bahseden Dell, “Geride bıraktığımız 30 yılda kişisel sistemlerden büyük sunuculara, depolamadan, BT altyapı çözümlerine kadar birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Bu alanların çoğunda ya lideriz ya da mutlaka ilk üçte yer alıyoruz. Yazılım tarafımız her yıl iki haneli büyüyor. Sunucu ve depolama tarafında dünya genelinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketiyiz. Sağlık alanında başarılı işlere imza atıyoruz ve büyüme burada da devam ediyor. Ar-Ge tarafında ise çok önemli yatırımlar yapıyoruz” dedi.

Büyük veri ile işletmelere avantaj

Büyük veri çözümlerinin  çok önemli bir hal aldığını kaydeden Dell, “Artık köprülerin, yolların yapımında bile büyük veri çözümleri kullanılıyor ve bulut tüm işlere nüfus etmiş durumda. Dell World 2014’te 160 müşterimizin gerçek proje ve çözümlerini canlı göreceksiniz. PowerEdge sunucularımızın yeni nesillerini burada tanıtacağız. Depolama ve SDN taraflarından da bahsetmek lazım ki bu alanlarda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Burada bulut ve veri merkezleri tarafındaki çalışmalarımızı da sahneleyeceğiz. Otuzuncu yılımızda da burada ve sizlerle olmaktan son derece memnunuz” şeklinde görüş belirtti.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>