Dell’den yeni sunucular

1

Dell, dünya genelindeki müşterilerinin genişleyen uygulama yelpazesini ve iş yükü gereksinimlerini hedefleyip, altyapılarını optimize etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanan, en gelişmiş ve yönetimi kolay PowerEdge sunucu portföyünü tanıttı.

Dell PowerEdge 13’üncü nesil sunucular, en kapsamlı web, kurumsal ile yüksek ölçekli uygulamalarda fiyat-performans optimizasyonu sağlamak için, müşteri odaklı bir şekilde tasarlandı. Bu yeni portföy, endüstri lideri sistem yönetim özellikleriyle birlikte; depolama, işleme ve bellek teknolojilerindeki en son yenilikleri de içeriyor.

Blade, Rack ve Tower tipi sunucular üzerinde beş form faktörü ile sunulan yeni Dell PowerEdge portföyü, müşterilerin bulut bilişim, mobilite, büyük veri ve yazılım tanımlı depolama da dâhil olmak üzere, en güncel endüstriyel eğilimlerden nasıl yararlanacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak. Dell ve Intel tarafından dünya genelinde yaptırılan güncel bir araştırma olan “Future Ready IT” anketine göre, BT alanındaki karar verici kişilerin yüzde 80’inden fazlası, önümüzdeki 12 ay için bu teknolojilerin BT yatırım önceliğine sahip olduğunu belirtiyor.

Dell EMEA, Türkiye-Afrika Kurumsal Ürünler Bölgesel Pazarlama Müdürü Tunç Erkan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Müşterilerimiz bundan birkaç yıl önce var olmayan, yeni baskı ve zorluklarla karşı karşıya. Teknolojinin gelişim ve karmaşıklaşma hızı kesinlikle artıyor ve pek çok BT organizasyonu, iş ortamlarında daha fazla karışıklığa neden olmamakla, yeni ve heyecan verici yöntemlerle teknolojinin yaygınlaştırılması arasında doğru dengeyi yakalamaya çalışıyor. PowerEdge sunucu portföyümüzdeki üç temel prensip olan; uygulama performansını arttırma, herhangi bir ortamdaki iş yüklerine destek verme ve sistem yönetimini kolaylaştırma üzerine odaklanan müşteriler, geleneksel ve yeni BT modellerini birleştirerek, son yeniliklere adapte olmaya, yeni uygulamaları desteklemeye ve bunları optimize etmeye hazır hale gelecekler” dedi.

Yorumlar

  1. Ordu hayatımda Dell çalışanlarıyla mükemmel ilişkiler yaşamıştım.
    [Askeri server iyileştirmesi, 2007 yazı]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>