DELL’in depolama çözüm stratejisi

0

Yaklaşık son altı yıl boyunca pazardaki pek çok farklı alanda faaliyet gösteren depolama çözüm firmalarını satın alan DELL‘in bu güne kadar bu farklı alanlardaki ihtiyaçlara cevap veren farklı bölümleri bulunuyordu. Her bir bölümün kendine has pazarlama ve etkileşim alanları olmasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak DELL bu yapıyı değiştirmeye karar verdi ve artık depolama söz konusu olduğunda BT satın alma kararı veren kişilere DELL’in basit bir mesajı var; “Aradığınız her şeyi bende ve tek bir merkezde bulabilirsiniz.”

DELL bu stratejiyi hayata geçirmek için öncelikle son bir yılda tüm ürün ailesine ait isimlerde düzenlemeye gitti. Örneğin daha önce Compellent SC4020 olan ürün adını DELL Storage SC4020 olarak değiştirdi. Sonrasında ise merkezi bir internet sitesi olan DELLStorage.com altında tüm çözümleri konsolide etti.

Şüphesiz ki dünyanın en büyük sunucu çözümlerini sağlayan firmalardan birisi olan DELL’in muhatapları için bu güzel bir gelişme. Öte yandan DELL’in bu stratejisi yoğun satın almaların olduğu ve farklı marka dönüşümlerinin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair de bize ip uçları veriyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>