Deloitte yeni bir satın alma gerçekleştirdi

0

Deloitte

Deloitte, bulut geçiş platform sağlayıcısı ATADATA’ı satın aldığını açıkladı. Deloitte böylelikle bulut sektöründe daha iddialı konuma gelmeyi planlıyor.

Deloitte bulut sektörüne yatırımını sürdürüyor

ATADATA, SAP’i AWS’ye ve Google’a taşıyabilen tek platform olduğu sloganı ile büyüme gösteren şirketti. ATADATA geçtiğimiz yıl hibrid BT ve bulut ortamları için sınırsız otomasyonu mümkün kılan, endüstrinin yönetilen ilk iş yükü platformu olan ATAsphere’in piyasaya sürmüştü. Amazon Web Hizmetleri (AWS) ‘den Google Cloud, Oracle ve VMware’e taşıma ve haritalama hizmeti veren şirket artık Deloitte ile çalışacak.

Deloitte’in temel ve bulut uygulama yöneticisi Larry Calabro bu satın almanın, strateji aşamasından inşa aşamasına ve işletme aşamalarına kadar şirketin sağlam ve uçtan-uca tekliflerini genişleteceğini söyledi. Ayrıca ATAsphere platformundaki bir modül olan Atavision’un, maliyet optimizasyonu analizini yürütebilmemizi sağlayan bir pazar lideri keşif aracı olduğunu belirtti.

Bu satın almanın mali tablosu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>