DenizBank stajyerleri bulutlarda

0

shutterstock_90953360Değerlendirme süreci boyunca, adaylar kendilerini tanıttıkları videolarını kaydettiler, bilgisayarlarının başından kalkmadan uygun iş profillerini belirlemek için testlerini tamamladılar ve işe alım görüşmelerini bile Yüzyüzeyiz.biz akıllı işe alım platformu üzerinden online olarak canlı bağlantı ile gerçekleştirdiler. Ardından da Türkiye’de ilk defa, staj için uygun bulunan adaylar, onboarding adı verilen işe başlatma süreci ile tanıştılar. Bu süreçte her aday kendisine özel hazırlanan web sitesinden, stajı hakkındaki tüm bilgilere ulaşabiliyor, tamamlaması gerek işleri ve görevleri takip edebiliyor ve başarılı bir staj geçirmesi için gerekli tüm deneyimleri tamamladıkça da rozetler kazanıyor. Mobil cihazlardan da erişilebilen kişiye özel konsolda; izlenmesi gereken videolar, okunması veya yüklenmesi gereken dokümanlar, tamamlanması gereken e-eğitim, işler, deneyimler gibi birçok başlık bulunuyor.

Stajyerler deneyimlerini sosyal medyada paylaşıyorlar, anketler dolduruyorlar ve en önemlisi kendilerine özel, esnek ama beklentilerin net olduğu başarılı bir deneyim yaşıyorlar. Akıllı işe alım platformunun farklı senaryoları yaratma esnekliği sayesinde, Deniz’in İncileri programıyla başlayan kullanım, her pozisyon ve yeni çalışan için uyarlanabilecek.

Hem genç yetenekli adaylar hem de bu zor süreci yöneten insan kaynakları ekipleri için büyük bir kullanım kolaylığı ve verimlilik getiren sürecin bir başka yararı da toplanan önemli veriler. Dijital deneyim sayesinde insan kaynakları ekipleri çok daha kaliteli bir veri analizi yapabiliyorlar. Böylece kişiye özel, etkin çözmler bulmak da kolaylaşıyor. Çalışan bağlılığı, yetenek yönetimi ve motivasyonun çok önem kazandığı global rekabette, DenizBank genç yetenekleri gelecekle buluşturma konusunda yine bir adım önde gidiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>