Denso koronavirüs araştırmalarını destekleyecek

0

Denso koronavirüs

Toyota’nın hisse sahibi olan Denso koronavirüs araştırmalarını destekleyecek. Denso, Kanada’daki araştırmalara destek vereceğini duyurdu.

Denso koronavirüs ile mücadeleye katılıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadelede, özellikle otomotiv sektöründen büyük bir destek geldi. Yardım fonuna yapılan bağışların yanı sıra otomotiv üreticileri, üretim merkezlerini dönüştürerek maske ve solunum cihazları gibi ekipmanlar üretmeye başladı.

Ayrıca birçok otomotiv şirketi de ilaç ve aşı geliştirme çalışmalarına destek veriyor. Son olarak Toyota’nın sahibi olan Denso’dan da bu konuda destek geldi. Denso, Kanada’da koronavirüs ilacı geliştirmek için yapılan çalışmalara destek vereceğini açıkladı.

Denso, koronavirüsle etkili bir mücadele için ilaç tedavilerini araştırma ve geliştirme faaliyetlerine destek olacaklarını duyurdu. Bunun için ileri teknoloji kullanmayı da davet etti.

Benzer şekilde Toyota, kendi ülkesi Japonya’da yürütülen çalışmalar için de destek sağlıyor. Ayrıca Toyota’nın koruyucu yüz maskeleri üretmek için ortak bir şirket arayışında olduğu da belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>