Derin Öğrenme potansiyel satın alma kararını öngörüyor

0

Kullanıcılar, reklam verenlerin web sitelerinde gezinirken yüzlerce küçük adım atıyorlar. Yeni geliştirilen inovatif model, kullanıcı adımlarını algılamak için derin öğrenme yönetimini kullanarak, karar verme aşamasındaki alışkanlıkları tespit ediyor. Bağlantısal veri havuzuyla birlikte yeni analiz metodu, işletmelerin dönüşüm oranını tahmin etmelerine yardımcı olarak, en kısa sürede yatırım geri dönüşünün (ROI) maksimize edilmesini sağlıyor.

Beynimizdeki biyolojik nöronlardan ilham alan bir matematik modelini kullanan derin öğrenme teknolojisi, herhangi bir insan uzmanlığına ihtiyaç duymaksızın tüketicilerin satın alma potansiyelini gösteren daha gerçekçi, daha zengin ve makine ile yorumlanabilir kullanıcı tanımlamalarını mümkün hale getiriyor. Dönüşüm oranı algoritmaları yalnızca tıklama verilerini toplamak ve yorumlamakla kalmıyor, kullanıcıların gezindiği teklifler, ilgilendiği kategoriler, sepete attığı ürünler ya da arama taktikleri de ele alarak her bir bireyin potansiyel satın alma sürecinin daha net bir resmini ortaya çıkarıyor.

Yinelenen nöron ağları ile kullanıcı davranışları tahmin ediliyor

Kullanıcının hedeflenen şekilde hareket etme ihtimalinin hesaplanmasının (dönüşüm tahmininin) dijital reklamcılıkta hayati bir rol oynadığına dikkat çeken RTB House Bölge Müdürü Ömer Aras, “İnternet kullanıcıları hakkında sonsuz bir bilgi akışıyla beslenen büyük verinin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Tüketicilerin ihtiyaçlarını ve davranışlarını derinlemesine anlamak başarıya giden yolda atılacak ilk adımdır. Derin öğrenme mimarisinin bir parçası olan yinelenen nöron ağını kullanarak algoritma oluşturmak için en yeni teknolojilerden yararlandık. Bu teknoloji, internet kullanıcısının davranışı, sahip oldukları satın alma niyetleri ve verecekleri kararı isabetli tahmin etmeye yarıyor. Böylece kişiselleştirilmiş reklamlarımız, bugüne kadarki en isabetli şekilde hedefleniyor. Bu da müşterilerimizin daha yüksek yatırım geri dönüşü (ROI) elde etmesine ve reklam bütçelerini daha verimli şekilde kullanmalarına olanak tanıyor” açıklamasını yaptı.

Gerçek zamanlı açık artırma (RTB) modelinde reklam satın alma için kendi teknolojisini geliştirerek uygulayan dünyanın sayılı şirketlerinden biri olan RTB House, reklam satın alanların gerçek zamanlı reklam ortamındaki açık artırmalara doğrudan katılabildikleri çözüm sunuyor. Orta Doğu ve Afrika’dan Asya Pasifik’e, Latin Amerika’dan Avrupa’ya kadar dünyanın 40 ülkesinde faaliyet gösteren şirket, dünya çapındaki markalar için 850’den fazla kendine özgü kampanyanın devam etmesini sağlıyor. Yaklaşık 150 kişiden oluşan RTB ekibinde, performans pazarlama uzmanları, analistler, satış ve müşteri temsilcileri, programcılar gibi alanında uzmanlaşmış kişiler görev alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>