Dev CEO sorgusunun detayları ortaya çıkıyor

0

ABD senatosu 27 Temmuz’da, Apple, Facebook, Amazon ve Google CEO’larını, video konferans yöntemiyle, canlı olarak sorgulayacak ve bu sorgu dünyaya da canlı olarak yayınlanacak.

Hesap verme günü geldi

Senato komisyonu, dev şirketlerin konumlarını kullanarak, anti-tekel yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor. Ve komisyon üyelerinin çoğu, bu şirketlerin tekel oluşturduğunu da düşünüyor. O nedenle sorgunun çok sert geçmesi de bekleniyor.

Şimdi yapılacak sorguda CEO’lardan neler isteneceği ortaya çıktı. Her CEO, şirketinin yönetim ve işleyiş yapısını detaylı şekilde anlatmak zorunda kalacak. Örneğin Facebook sosyal medya platformunun nasıl işlediğini ve nereden nasıl para kazandığını anlatacak. Google, reklam işinden nasıl para kazandığını, bu işin nasıl yönetildiğini açıklayacak.

Senato komisyon üyeleri de bu ifadelerin ardından, CEO’ların ifadeleriyle örtüşmeyen uygulamalara dair sorguya başlayacak ki, bu bölümün çok sert geçeceği ve CEO’lardan anlattıkları işleyişle tamamen ters düşen “yasa dışı,” uygulamaları izah etmeleri isteneceği düşünülüyor.

Canlı yayında dev CEO’ların azarlanmasına hazır olun.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>