Dev firma Amazon Web Service’den çıkıyor!

0

Dev süper marketler zinciri Target, Amazon’un bulut hizmetlerini kullanmayı bırakacak. .

Target’ten sızan bilgilere göre, Walmart’ın ardından Target de Amazon’la işbirliğini bırakıyor. Amazon’un süper market zinciri Whole Foods’u satın almasının ardından perakende zincirlerine doğrudan rakip olması dev süpermarket zincirlerinin tepkisine neden olmuştu.

Target’in yeni bulut sağlayıcısı ise Google olacak gibi görünüyor. Google ve Walmart kısa süre önce Amazon’a karşı işbirliği geliştireceklerini açıklamışlardı. Şimdi Target de Walmart’ka beraber Amazon’a karşı açılan cephede yer alacak. Target için bir diğer alternatif ise Microsoft Azure olabilir ancak Microsoft’un akıllı asistanlar konusunda Amazon’la işbirliğine gitmesi, Amazon’u varoluşları için en büyük tehlike olarak görmeye başlayan perakende zincirleri için önemli bir engel oluşuturacak.

Online alışveriş devi Amazon, kısa süre önceye kadar perakendecilerle ortak çalışıyor ve müşterilerinin kimi siparişlerini tedarik etmek için süpermarket zincirlerinden destek alabiliyordu. Ancak hızla büyüyen Amazon kısa süre önce taze yiyecek satışı yapan dev süpermarket zinciri Whole Foods’u satın alarak, online alışverişin ötesinde gözünü perakende mağazacılığa diktiğini de ispat etmiş oldu.

Whole Foods marketleri şu anda Amazon’un dev mali desteği ve tedarik imkanları sayesinde büyük oranlı indirimli satışlara başladı. İndirimler ise büyük bir ilgi topluyor ve Amazon’un yüksek indirimlerle müşteri toplama politikası rakipleri için büyük endişe kaynağı oluşturuyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>