Techinside Google News
Techinside Google News

Dev şirketler nakliyede karbon sıfır sözü veriyor

Amazon, Ikea gibi dev şirketler, nakliyede karbon sıfır sözü veriyor. Bu şirketler, kargo taşıma taahhüdüne imza attılar.
- Advertisement -

Amazon, Ikea gibi dev şirketler, nakliyede karbon sıfır sözü veriyor. Bu şirketler, kargo taşıma taahhüdüne imza attılar.

Dev şirketler nakliyede karbon sıfır hedefliyor

Amazon, Ikea ve Unilever dahil olmak üzere dokuz büyük şirket, 2040 yılına kadar sıfır karbon yakıt kullanan gemilerde kargo taşıma taahhüdüne imza attı.

Şirketler, agresif” hedefin, ağır kirletici denizcilik endüstrisini daha hızlı karbonsuzlaşmaya iteceğini umuyorlar. Kargo taşımacılığı, her yıl bir milyar ton iklim kirliliği üretiyor. Ancak eleştirmenler, denizcilik firmalarının emisyonlarla ilgili Paris Anlaşması hedeflerini karşılamak için yeterince çaba göstermediğini söylüyor.

Kampanyayı koordine eden sivil toplum kuruluşu Aspen Enstitüsü, deniz taşımacılığına güvenen diğer perakendecilerin ve üreticilerin kaydolmasını bekliyor.

Başkan Dan Porterfield, “İklim krizini çözeceksek, küresel ekonominin tüm sektörleri gibi deniz taşımacılığının da hızla karbondan arındırılması gerekiyor ve çok uluslu şirketler temiz bir enerji geçişini hızlandırmada kilit aktörler olacak” dedi.

2040 yılına kadar sıfır karbonlu nakliye sözü veren şirketler:

♦ Amazon

♦ Brooks Running

♦ Frog Bikes

♦ Ikea

♦ Inditex (owner of Zara)

♦ Michelin

♦ Patagonia

♦ Tchibo

♦ Unilever

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir