Didi için veri güvenliği endişeleri devam ediyor

0

Didi veri güvenliği

Didi veri güvenliği endişeleri devam ederken, şirketin New York borsasından çekilmesi önerildi. Bu durumun Didi’yi daha garantiye alacağı konuşuluyor.

Didi için veri güvenliği endişeleri bitmiyor

Çinli düzenleyicilerin, araç çağırma devi Didi’nin üst düzey yöneticilerine, veri güvenliği konusundaki endişeler nedeniyle New York Borsası’ndan çıkmak için bir plan hazırlaması için baskı yaptığı iddia edildi.

İddialarını Reuters’la paylaşan kişi, Çin’in güçlü Çin Siber Yönetimi’nin (CAC), hassas verilerin sızmasına ilişkin endişeler nedeniyle yönetimden şirketi ABD borsasından çıkarmasını istediğini söyledi. Ayrıca, araç çağırma devinin listeden çıkarma sorununu belirli bir süre içinde çözeceğine dair söz vermesini istediğini söyledi.

Söz konusu kişi, tekliflerin doğrudan özelleştirmeyi veya Hong Kong’da ikinci bir listelemeyi ve ardından ABD’den bir listeden çıkarmayı içerdiğini söyledi.

Didi verilerini gizleyemediği iddialarıyla bir süredir zor günler geçiriyor. Didi’nin bu iddiaları atlatıp atlatamayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>