Diem stabilcoin çalışmalarını sürdürüyor

0

Diem stabilcoin

Facebook destekli Diem stabilcoin çalışmalarına devam ediyor. Blockchain tabanlı ödeme sistemi, gerçek zamanlı transferlere izin verecek.

Diem stabilcoin için altyapı çalışmaları devam ediyor

Eskiden Facebook Inc’in Libra projesi olarak bilinen dijital para topluluğu Diem Association’ın, ABD’ye odaklanma konusunda strateji değiştirdiği açıklandı.

Facebook destekli kripto projesi Diem, ABD’de dolar endeksli stabilcoin geliştirecek. 26 finans şirketi ve kar amacı gütmeyen kuruluştan oluşan dernek, ana faaliyetlerini İsviçre’den ABD’ye taşıdığını ve İsviçre finans düzenleyicisiyle ödeme sistemi lisans başvurusunu geri çektiğini söyledi.

Diem’in stabilcoin’lerinin gerçek zamanlı transferine izin veren blockchain tabanlı bir ödeme sistemi sağlayacağını belirtti.  Dernek, “Tüketiciler ve işletmeler için güvenli, ödemeleri daha hızlı ve daha ucuz hale getiren bir ödeme sistemine bağlıyız” açıklamasında bulundu.

İlk etapta projede Pazar hedefi olarak ABD seçilmiş durumda. Testlerin ardından ise küresel bir stabilcoin ve ödeme sistemi duyurulabilir.

Sosyal medya devi, Libra’nın dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler ve işletmeler arasındaki işlemleri güçlendireceğini ve daha fazla insana finansal hizmetlere erişim sunacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>