Dijital anahtar sistemi nasıl çalışıyor?

0

dijital anahtar

Son dönemde birçok otomotiv şirketi, dijital anahtar sistemine geçiş yapmaya başlıyor. peki dijital anahtar sistemi gerçekten güvenli mi?

Anahtarlar da dijitalleşiyor: Dijital anahtar

Son dönemde yaşanan dijitalleşmeyle birlikte, kullandığımız birçok fiziksel ürün yerini kendi dijitaline bırakıyor. Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmelerle birlikte, bu otomobil anahtarlarında da gerçekleşiyor. Son olarak Hyundai, fiziksel anahtarlardan vazgeçerek dijital sisteme geçmeyi planlayan şirketler arasına katıldı.

Hyundai, Yakın Alan Teknolojisi (NFC) kullanarak anahtar sistemini dijitalleştirmeye hazırlanıyor. Sistemi kullanabilmek için öncelikle anahtar uygulamasının indirilmesi gerekiyor. Daha sonra uygulama aracılığıyla kapının yakınlarında kapı temassız bir şekilde açılabiliyor. Ayrıca uygulama ile aracın motoru da çalıştırılarak tüm sistem dijital olarak işliyor.

Ayrıca uygulamayla araç içi bilgi ve eğlence sisteminin de kontrol edilebileceği belirtiliyor. Yeni dijital anahtarlar, ilk olarak Hyundai Sonata modelinde kullanılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>