Techinside Google News
Techinside Google News

Dijital dönüşüm verimliliği artırıyor!

Kolay İK'nın dijital dönüşüm mühendislik çözümü İK süreçlerini dijitalleştirerek verimliliği artırıyor
- Advertisement -

Yatırım arayan girişimciler mutlaka izlesin! Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı ile her alanda dijitalleşmeyi, bir girişimin yatırım alabilmek için dikkat etmesi gereken noktaları ve Kolay İK’nın unicorn olma hedefini konuştuk.

Techinside stüdyosuna konuk olan Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, dijital dönüşüm sayesinde İnsan Kaynakları (İK) süreçlerinin nasıl hızlandırıldığına ve verimliliğin nasıl artırıldığına dair önemli bilgiler paylaştı.

Yalı, şirketin “Toplam Mühendislik” çözümüyle İK ekiplerine, çalışan bilgilerini bir yerde toplama imkanı sunduğunu ve bu sayede temel İK işlemleri üzerinde geçirilen sürenin yüzde 75 oranında azaldığını belirtti. Kolay İK’nın sunduğu bu dijital dönüşüm çözümü sayesinde, şirketler aylık ortalama 50 saat tasarruf edebiliyorlar. İzin talepleri, masraflar gibi çalışan bilgilerinin tümü bir platformda toplanabiliyor. Ayrıca, Talentics’in satın alınmasıyla birlikte, işe alım sürecini dijitalleştiren ve otomatize eden bir yapı kurulmuş oldu. Yalı, bu satın alma sayesinde şirketin yüzde 15 oranında büyüdüğünü ve şu anda platformlarını 150.000’den fazla çalışanın kullandığını söyledi. Şirketin Türkiye’de 1 milyon aktif çalışana ulaşmayı hedeflediğini de vurguladı.

Farklı pazarlara satış yaparken nelere dikkat edilmeli?

Farklı pazarlara satış yaparken farklı yöntemler kullanılması gerekiyor. Öncelikle güven kazanmak şart. Bu güven de ancak kaliteli bir ürün, güçlü bir ekip ve etkili iletişimle sağlanabiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir