Dijital dünyada başarılı işbirliklerinin sırları

0

Gelişmekte olan ya da halihazırda hazır bir pazarda gerçekleştirilecek stratejiler her daim zorlu olmuştur. Yeni müşteri segmentleri, bilinmeyen taze marketler, günümüzün ileri düzeydeki rekabet ortamında sıkıntı yaratabiliyor. Peki dijital dünyada, BTC (business to consumer) ve BTB (business to business) şirketleri nasıl gelişir, ortaklıklar kurar ve kullanıcı deneyimlerini genişletir. İşte dijital dünyada başarılı işbirliğinin sırları:

1- Asla tek başınıza yenilik üretmeyin
Üreteceğiniz çözümleri sadece kendi çatınız altında halletmeyin. Farklı isimler ile çalışın, yatırımlar, yeni stratejiler ve kaynak yönetimlerini alternatif çözüm ortakları ile halledin.

2- Tek başınıza müşteri tercihlerini araştırmayın
Veri avcılığı yöntemi ile elde edilen data’ları bünyenizde çözümlemeye çalışmayın. Farklı partnerler bulun, veri ayıklama konusunda değişik bakış açıları ile müşterilerin değişen alışkanlıkları üzerine çalışın.

3-  Kullanıcı memnuniyetini merkeze alın
Sadece kazanç ve başarıya odaklanmak yerine size yakın alanlardaki isimler ile çalışın, müşteri portföyünüzü nasıl daha fazla memnun edebileceğinizi araştırın. Farklı çözümler ile karşılıklı kazanç elde edin.

4- Ölçekleme ve özelleştirme arasındaki dengeyi sağlayın
Geniş ağ yapısına sahip ortaklıklar kurmak zordur. Her iki marka da ölçeklenebilir içerik ve düşük maliyetli özelleştirme seçenekleri ister. Bu süreçte yaratılacak yeni teknolojiler ve uygulama ile yazılım çözümleri firmalar arasında uzun zamanlı kâra dönüşür.

5- Ortaklarınızı kendi işinizmiş gibi görün
Stratejik ortaklıklarda her iki taraf da kendi faydasına bakacaktır. Bu süreçte elde edilecek maddi kazanç ve bilinirlik için ortağınıza, size getiri sağlayacak olan işinizmiş gibi önem göstermeniz, karşılıklı fayda sağlayacaktır.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>