Dijital gelecek için planlar ortaya konuluyor

Dijital gelecek
Dijital gelecek

Walt Disney; eğlence, tema parkları ve tüketici ürünleri holdinginin önümüzdeki 100 yıl boyunca hikaye anlatımını geliştirmek için teknolojiyi nasıl kullanacağına dair bir planın ana hatlarını çizdi.

Şirketin iki yılda bir düzenlenen D23 Expo toplantısında sahne arkasında konuşan İcra Kurulu Başkanı Bob Chapek, geçen yıl şirketi bu yönde zorlamasına rağmen, “M-word” veya metaverse dediği şeyden kaçınmak için büyük çaba sarf etti. Chapek, Disney’in metaverse vizyonunu “yeni nesil hikaye anlatımı” olarak nitelendirdi. Şirketin Marvel ve Lucasfilm stüdyoları da dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş eğlence deneyimleri sunmak için tema parkı ziyaretlerinden ve tüketicilerin akış alışkanlıklarından toplanan verileri kullanmak istiyor.

Eğlence ve teknoloji şirketleri, Meta Platforms Inc CEO’su Mark Zuckerberg’in şirketinin geleceğinin, kullanıcıların dijital avatarlarının çalışacağı, takılacağı ve kullanacağı sağlam, üç boyutlu, kalıcı bir ortam yaratmaya adanacağını açıklamasının ardından metaverse’de bir pozisyon elde etmek için acele etti. 2020’de en iyi işi devralmadan önce parklar bölümünü yöneten Chapek, Meta’nın açıklamasından çok önce, şirketin dünya çapındaki altı tema parkından birini asla ziyaret etmeyecek insanlara tema parkı deneyimini nasıl genişleteceğini hazırlamak için yıllarını harcadı.

Disney , yeni oluşturulan Yeni Nesil Hikaye Anlatma ve Tüketici Deneyimleri birimini denetlemek üzere kıdemli medya ve teknoloji yöneticisi Mike White’ı atayarak, geçen yıl yeni hikaye anlatımı biçimlerini keşfetmek için ciddi bir şekilde temelleri atmaya başladı .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz