Dijital kaynaklara vergi indirimi geliyor

0

dijital kaynaklara vergi

AB dijital kaynaklara vergi indirimi uygulamak için önemli bir adım attı. Dijital kaynaklara vergi indirimi uygulanması ile dijital ekonomi desteklenecek.

Dijital kaynaklara vergi kalkıyor mu?

Dijitalleşme süreci ile birlikte okuma ve öğrenme alışkanlıklarımız da dijital dönüşüme uğradı. Özellikle e-kitaplar ve dijital makaleler bilgiye daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor. AB maliye bakanları, e-kitaplar ve diğer dijital yayınlarda daha düşük satış vergilerine izin vermeye karar verdi.

Şu anda bu dijital yayınlar için en az yüzde 15 oranında vergilendirme yapılıyor. AB tarafından alınan karar ile artık elektronik yayınlara indirimli veya sıfır KDV oranları uygulamasına izin verilecek.

Toplantıya başkanlık eden Avusturya Maliye Bakanı Hartwig Loeger, “Bu teklif, dijital ekonomi için KDV’yi modernleştirme çabalarımızın bir parçası ve teknolojik ilerlemeye ayak uydurmamızı sağlıyor.” dedi.

Anlaşma, bir Avrupa Komisyonu önerisinin ardından iki yıldan fazla süren müzakerelerin ardından geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>