Dijital kimlik için beta sürüme geçildi

0

Dijital kimlik

Dijital kimlik sistemine geçmeyi planlayan Avustralya son beta sürümüne geçti. Dijital kimlik platformu, bulut tabanlı depolama sağlıyor.

Dijital kimlik için son testler yapılıyor

Avustralya’da Dijital Dönüşüm Kurumu (DTA), dijital kimlikler için beta aşamasına geçildiğini açıkladı. CEO Gavin Slater, bir sonraki aşamada kişilerin çevrimiçi bir kimlik formu oluşturmasına izin vereceğini söyledi. Böylelikle vatandaşların, yapacağı işlemlerde ve stenildiği takdirde kim olduğunu belirtmenin daha basit ve daha kolay olacağı belirtiliyor. Ayrıca bulut depolaması yapılan sistemin, çevrimiçi işlemlerde kullanılabilir olacağı da söyleniyor.

Dijital dönüşüm ile birlikte hayatımızdaki birçok araç dijital hale gelmeye başladı. Son olarak çeşitli hükümet çalışmaları ile buna kimlikler de ekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Brezilya, dijital ehliyet sistemine 2019 yılında geçeceğini duyurmuştu. Dijital ehliyet kullanımı ile sahte ehliyetlerin çok daha kolay bir şekilde tespit edilebileceği belirtilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>