Dijital kule ile uçuşlar izlenecek

0

Dijital kule

London City Havaalanında dijital kule ile uçuşlar izlenebilecek. Dijital kule ile uzaktan kontrol ve izleme yapılabilecek.

Dijital kule ile uçuş kontrolü

London City Havaalanı, dijital bir kule kullanarak hava trafiğini tam olarak kontrol edebilen dünyanın ilk büyük uluslararası havaalanı oldu.

Yeni sistem, İngiltere’nin Güney Doğusundaki bir ilçe olan Hampshire’daki bir köyde 145 km uzakta bulunan personelin, son teknoloji ürünü bir dijital kule ile kalkış ve iniş için uçuşlara rehberlik etmesine olanak tanıyor. 50 metrelik kule, yer kontrolörlerine havaalanının 360 derecelik bir görünümünü sağlayan 16 yüksek çözünürlüklü kamera ile donatılmıştır.

Görüntüler fiber ağlar aracılığıyla, Hampshire’daki Swanwick’te NATS olarak bilinen İngiltere’nin ana hava seyrüsefer hizmeti sağlayıcısının personeline canlı olarak yayınlanıyor. Hava trafik kontrolörleri, canlı video çağrı işaretleri, irtifa, hava durumu, havalimanına yaklaşan ve çıkan uçağın hızı gibi verileri panoramik bir ekranda görüntülüyor.

London City Havalimanı’na göre, yaz programındaki tüm uçuşlar, yeni dijital kontrol kulesi kullanılarak uzaktan seyredilecek. Yönetim akıllı altyapının, salgın sırasında yaşanan durgunluğun ardından yolcu talebinde beklenen büyümeyi karşılamasına yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>