KOBİ’ler parayı aynı gün çekecek

0

Dijital ödeme yöntemlerinin önündeki en önemli barajlardan biri, Square tarafından atılan yeni adımla ortadan kalkıyor. Müşteriler için kusursuz işleyen dijital ödeme sistemleri, satıcı tarafında ise birkaç güne varabilen tahsilat süreciyle bazen operasyonel zorluklar çıkarıyor. Özellikle KOBİ’ler için satış yaptığı gün parayı temin edememek, bazen ertesi günün sermayesinden yemek anlamına gelebiliyor.

Square ise yeni duyurduğu “Tarifeli Mevduat” özelliği ile isteyen satıcılara parasını aynı gün içinde teslim ediyor. Tatil günleri ve hafta sonları dahil, yılın 365 günü yapılan satışın ödemesini hemen tahsil etmek bu sistemle mümkün. Ancak aynı gün para çekimlerinde Square, toplam mevduatın yüzde 1’ini komisyon olarak alıyor.

Dijital ödeme satıcılar için de kolaylaşıyor

Square Capital aracılığıyla müşterilerine sunduğu hızlı krediler ve “ertesi gün kurulumu” gibi özelliklerle paraya hızlı ve güvenilir biçimde ulaşma imkanı sağlamayı ilke edindiklerini belirten Square yetkilileri, satıcıların geçtiğimiz yıl hayata geçen “Anında Para” özelliğinden iki milyonun üzerinde satıcının faydalandığını belirtiyor. Bu yılın başından itibaren yaptığı satışın gelirini hemen almak isteyen Square kullanıcılarının sayısı iki katına çıkmış durumda. Şirket yöneticileri de bu ihtiyaca yanıt vermekten memnuniyet duyduklarını söylüyor.

ABD’nin Colorado eyaletinde Five Points Pizza adlı restoranın sahibi Eden Myles, yüksek kaliteli malzemeler kullanarak fark yaratan bir marka oluşturabilmek için yaptığı her satışın gelirine aynı gün erişmek durumunda: “Yeni bir işletme sahibi olarak, operasyonel giderlerimi karşılamak için sağlıklı bir nakit akışına ihtiyacım var. Paramı aynı gün içinde alabilmek, beklenmedik bir arıza çıkaran dondurucu ya da her hafta ödeme bekleyen personelim karşısında dara düşmemi engelliyor.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>