Dijital pazarlamaya verilen önem artacak

0

eMarketer‘ın tahminlerine göre İngiliz reklamcılar bu yıl toplamda 16.14 milyar Sterlin yatırımda bulunacak. Dijital tabandaki reklamlar için ise yaklaşık olarak 8.06 milyar Sterlin kenara ayrılmış durumda. Censuswide (Marin Software) tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada ise İngiltere’deki geniş dijital reklam ağı düşünüldüğünde, reklamcıların halen online ve offline reklam entegrasyonuna geçmediği görülüyor. 2015’te durumun çok farklı olması bekleniyor.

Katılımcıların yaklaşık üçte biri, online reklam çalışmalarının diğer tüm alanlarla entegrasyonunu sağladığını söylüyor. Yüzde 54’lük kesim ise online pazarlamadaki birleşimi bir bakıma tamamladıklarını dile getirmiş. İşin daha dikkat çeken tarafı ise yüzde 13’lük kesim de bu birlikteliği sağlayacak herhangi bir çalışmaya imza atmadığını belirtmiş.

Katılım gösteren İngiliz dijital pazarlama yetkililerinin yüzde 46’lık kısmı 2015 yılı içerisinde online ve offline pazarlama birleşimini sağlayacaklarını söylüyor. Hitap edilen müşteri kesimini takip etmek ve onlarla ilgili veri toplamak için hem fiziksel hem de sanal olarak çalışmalarını yürütecek.

Bu arada dijital dünyada ise pazarlama yetkililerinin yüzde 37’si, sanal pazardaki çabalarını en tepeye taşımaya niyetli.

Görünen o ki, pazarlamacılar gelişen ve yenilenen dijital yapı ile birlikte alternatif kanallar üzerinden müşterilerine ulaşmaya gayret ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>