Dijital reklam, hedefe ulaşmakta yüzde 90 işe yarıyor

0

IAB Avrupa’nın gerçekleştirdiği Dijital Video Reklamcılığı Araştırması’na göre; video reklamlarında tıklama yerine marka değerleri öne çıkmaya başladı.

31 farklı pazardan 650 reklam veren ajans ve yayıncının katılımıyla yapılan araştırmada, dijital video ve pazarlama yöntemlerinin sektör tarafından ne ölçüde benimsendiği ve satın alan ve satan tarafların bakış açıları incelendi.

Ve araştırma, reklam veren, medya ajansları ve yayıncıların yüzde 90’ının reklam stratejisinde dijital video reklamlarının yer aldığını ortaya koydu.

Dijital reklam artık en güçlü iletişim yöntemi

Son dönemde tüketicilerin medya tüketim alışkanlıklarının değiştiğini bu nedenle markaların dijital reklam platformlarına yöneldiğini belirten CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “Artık tüm dünya tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Bunu göz ardı etmenin, ekonomik pazarda çağın gerisinde başarılı ticaret yapmaya en büyük engel olacağını düşünüyoruz.. Günümüzde şirketlerin reklam yatırımlarının gücünü görmeye başladığını biliyor, markaların dijital reklam harcamalarını; doğru reklam mecralarında, doğru bütçe, doğru hedef ve doğru aksiyon planıyla yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Dijital çağın gelişmesi son sürat devam ediyor. Bu dijital hayatımızda genel olarak bütün reklam mecraları bütçelerinde bir artış olduğunu görüyoruz. 2016’nın ikinci yarısında yaşanan politik veya sosyal dalgalanmalar direkt olarak ekonomiyi etkiledi. Bu nedenle ekonomiye değer katan yatırımcı ve üreticilerin, tüketicilere kendini doğru anlatması ve güven vermesi için reklam mecraları çok önemli ve etkili bir araç. Bunu dikkatli kullanmak uzun vadede kazanç getirir” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>