Dijital sağlık girişimi Ciitizen fon topladı

0

Dijital sağlık

Dijital sağlık takibinin yapılmasını sağlayacak bir girişim olan Ciitizen, 17 milyon dolarlık fon topladı. Ciitizen, sağlık bilgilerinin dijitalleşmesini kolaylaştıracak.

Dijital sağlık girişimi için 17 milyon dolar

Günümüzde birçok sağlık kuruşu ve hastanın en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de sağlık kayıtlarına dijital olarak ulaşmanın zor olması. Bu tip durumlarda, hastanın başka bir hastaneye, veya şehre geçmesi durumunda tüm testlerin yeniden yapılması ve hasta bilgilerinin yeniden oluşturulması gerekebiliyor. Gliimpse’nin geliştiricileri tarafından kurulan Ciitizen, bu alanda önemli bir çözüm sunuyor. Sağlık alanındaki önemli girişimlerden biri olan Ciitizen, bu özelliği sayesinde 17 milyon dolarlık fon toplamayı da başardı.

Ciitizen ile isteyen kullanıcılar, sağlık bilgilerini dijital olarak kaydedebilecek, saklayabilecek ve paylaşabilecekler. Özellikle kanser hastalarına yönelik yürütülen bu işlem, hastane veya şehir değişikliği gibi durumlara karşı önemli bir çözüm olabilecek.

2009 yılında ABD’de sağlık alanında başlatılan dijitalleşme girişimleri, ülke genelinde kullanıma sunulmaya çalışılıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>