Techinside Google News
Techinside Google News

Dijital sağlık takibi Huawei ile Türkiye’ye gelecek 

Türkiye giyilebilir pazarında lider konumda olan Huawei sağlık kurumları ile dijital sağlık takibi üzerine çalışıyor.
- Advertisement -

Türkiye’de akıllı saatler ve bileklikler segmentinde büyük ilgi gören Huawei, Çin’de popüler olarak kullanılan dijital sağlık takibi uygulamalarını Türkiye’ye de getirmek için sağlık kurumları ile temas halinde. 

Huawei Akıllı Saat ve Sağlık Ürünleri Başkanı Rico Zhang ile Türkiye giyilebilir ürünler pazarında büyük başarı yakalayan Huawei’nin Türkiye’ye bakışını ve sağlık kurumları ile anlık sağlık takibi için planladığı işbirliklerini konuştuk.

Huawei’nin giyilebilir teknolojilerde hem tasarım hem de fonksiyonellik açısından Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiğini söyleyen Zhang, Hem Çin hem Türkiye pazarında bu sayede liderlik konumuna oturduklarını belirtiyor. Akıllı saatlere getirdikleri SpO2 izleme, 7-24 uyku ve kalp atışı izleme, ateş ölçümü gibi özelliklere ek olarak tansiyon ölçümünü de entegre ettikleri ve gelecekte yeni teknolojiler entegre etmeye devam edeceklerini söylüyor. 

Türkiye’deki yatırım planlarından ve iş birliklerinden söz ederken, dijital sağlık takibinin önemine dikkat çeken Huawei Akıllı Saat ve Sağlık Ürünleri Başkanı Rico Zhang, Çin’de geniş çapta uygulanan dijital sağlık takibini Türkiye’de de hayata geçirmek için görüşmeler yaptıklarını açıkladı. Özellikle sağlık kurumlarının anlık sağlık takibi için giyilebilir teknolojilerinden yararlanması bu alanda çığır açacak gelişmelere neden olabilir. Huawei Sağlık, bu açıdan bakıldığında merkezi bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir