Dijital tahmin platformu ticarileşti

0

Dijital tahmin platformu

Dijital tahmin platformu Descartes Labs, beta sürümünden çıktı. Dijital tahmin platformu, artık geliştiriciler ve müşteriler için ticari hizmet veriyor.

Dijital tahmin platformu ile verimlilik artıyor

Meksika merkezli jeo-uzamsal analitik startup’ı olan Descartes Labs, programını artık beta sürümünden çıkardığını duyurdu. NASA ve ESA’dan aldığı uydu görüntülerini analiz eden şirket, tahmin modelleri oluşturarak ticari faaliyetlerine hız veriyor. 100 terabayt yeni veriyi çeken Descartes Labs, müşterilerine verimlilik odaklı bir hizmet veriyor. Örneğin; tarımla uğraşan müşteriler ekinlerinin büyümesini tahmin etmek için bu verileri kullanabiliyorlar.

Çoğunlukla Google Cloud Platformunda çalışan Descartes Labs altyapısı, şimdiye kadar 11 petabaytlık sıkıştırılmış veriyi işledi. Airbus ile ortaklığı olan şirket, yüksek çözünürlüklü veriler elde ederek rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Daha çok geliştiricilere yönelik başlatılan program, bireysel kullanıcılara yönelik özelleştirmeler de içeriyor. Şirket yöneticilerinden Johnson, amaçlarının daha fazla veriye ulaşarak daha geniş çaplı hizmet vermek olduğunu belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>