Dijital verilerin yarısı böyle saklanıyor!

Dijital veri ve depolama denince dünyaca akla gelen ilk şirketlerden olan Western Digital, yeni teknolojilerini barındıran ürünlerini tanıttı. Yeni ürünleri Western Digital Türkiye Ülke Müdürü Arkın Balıkçıoğlu ile konuştuk.

Dijital verilerin yarısı böyle saklanıyor!

WD Ultrastar 22 TB SATA Veri Merkezi Diski satın almak için: http://bit.ly/3F4yYST
WD Gold Kurumsal Sınıf SATA HDD satn almak için: http://bit.ly/3F5K3mw

AI/ML (Yapay Zekâ/Makine Öğrenimi), 5G ağlar, IoT (Nesnelerin İnterneti), bağlantılı araçlar ve daha fazlasından gelen verilerin hızla büyümesi, veri merkezlerindeki büyümeyi hızlandırıyor.

HDD inovasyonu, bu verilerin çoğunu yakalama, depolama, analiz etme ve koruma becerisi sağlar. Daha yüksek kapasiteli HDD’ler, veri merkezi genişlemesi ve verimliliği sağlayarak, daha yüksek veri yoğunluğu sunuyor. Geleneksel CMR manyetik yazma çözümünü temel alan disklerde plaka başına 2.2TB alan yoğunluğu sağlanıyor. Böylece 22TB ulaşan Ultrastar DC HC570 HDD sürücü elde ediliyor. 26 TB Ultrastar DC HC670 ise plaka başına 2.6TB seviyesine ulaşan SMR manyetik yazma çözümünü kullanıyor.

22 TB Ultrastar DC HC570 HDD ve 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD, seçili hiper ölçekli müşterilere örneklenmeye başladı. Ayrıca 22 TB Ultrastar DC HC570 HDD sürücüsü Ultrastar Data60 ve Data102 JBOD depolama çözümlerinde yer alacak. Yine 22TB CMR sürücüler WD Purple Pro HDD çözümleri ile akıllı video/güvenlik yönetimlerine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz