Dijital yıkım yeni hizmetleri ortaya çıkartıyor

0

Dijital yıkım, tüm endüstrilerdeki her işletmeyi sarsıyor. Kısa süre önce yapılan Dell Technologies araştırmasında, tüm dünyadan orta ile büyük ölçekli kurum liderlerinin yarısı (yüzde 48), üç yıl içinde endüstrilerinin neye benzeyeceğini bilmediğini itiraf etti. Bir bulut modele doğru gitmenin, yazılım geliştirme becerilerini genişletmenin ve de daha hızlı yenilik yapmayı ve verilerden daha fazla bilgi almayı mümkün kılmanın, dijital dönüşümdeki anahtar stratejiler olduğu konusunda hemfikirler.

Yine de şirketlerin yüzde 69’unu, çok fazla sayıdaki geleneksel uygulama nedeniyle geride kaldıklarını söyleyerek, veri merkezlerinde evrim yapmakta zorlandıklarını ifade ediyorlar. Sistemleri güncel tutarken, düzensiz yapıları ve harcamaları azaltmakta zorlanıyorlar. Dell EMC World’de duyurulan yeni ürünler ve çözümler, kurumların dönüşümlerini hızlandırmasına ve maliyetlerini yönetmesine yardım etmek üzere tasarlandı.

Dell EMC Altyapı Çözümleri Grubu Başkanı David Goulden, “Uber, Airbnb veya Tesla gibi yeni nesil şirketlerin, işlerini sekteye uğramaması adına günümüz kurumları, dijital dönüşüme acilen başlamalı. Dijital geleceklerini ortaya koyabilmek için kurumların büyük çoğunluğunun BT’lerini bir hibrit bulut stratejisi yoluyla dönüştüreceğine inanıyoruz” dedi ve devam etti:
“İlk ve öncelikli adım; en gelişmiş yakınsanmış altyapılar, sunucular, depolama, veri koruma ve siber güvenlik teknolojileri yoluyla veri merkezlerini modernleştirmek. Dell EMC olarak, bu kavramların yapı taşları olarak tasarlanmış bir dizi yeni ürün ve çözümü kullanıcılarla buluşturuyoruz.”

Dell EMC World’de duyurusu yapılan yeni çözümler şu şekilde sıralanıyor:

Güçlü hiper yakınsanmış cihazlar ve sistemler
Dell EMC, PowerEdge sunucuların VxRail ve VxRack Sistemi 1000 hiper-yakınsanmış altyapıya (HCI) entegrasyonu sayesinde lider yakınsanmış altyapı portföyünü genişlettiğini duyuruyor.

Yeni Analiz Çözümü
Dell EMC, haftalar değil günler içinde hem büyük veri analiz etme hem bulut yerel uygulama geliştirme olanağı için bir ortam oluşturmak adına gereken tüm yazılımları, donanımları ve hizmetleri sunan yeni Analytic Insights Module çözümünün duyurusunu yapıyor.

Yeni uç nokta veri güvenliği ve yönetimi yakınsanmış portföy
Dell; veri koruma, yedekleme ve kurtarma, kimlik güvencesi, tehdit önleme ve gelişmiş tepki ve de uç nokta cihaz yönetim becerileri sunan Dell, Moxy by Dell, RSA ve VMware AirWatch teknolojilerini kapsayan Son Nokta Veri Güvenlik ve Yönetim portföyünü tanıtıyor.

Yapılandırılmamış veriler için Tamamı Flash NAS Sistemi
Dell EMC, endüstrinin bir numaralı genişletilebilir NAS platformu ile flash teknolojinin yüksek performansını birleştiren Isilon ürün ailesinin yeni ürününü duyuruyor. Dell EMC Isilon All-Flash, BT kurumlarının altyapılarını modernleştirmesine ve dijital bir işletmenin becerilerini sergileyebilmesine yardım etmek için tasarlandı.

ECS 3.0 ile yüzde 60 daha düşük toplam sermaye maliyeti
Dell EMC, yeni Dell EMC PowerEdge sunucuları desteği ile Dell EMC Elastic Cloud Storage (ECS) platformundaki güncellemeleri duyuruyor. ECS 3.0, kamusal bulut depodan yüzde 60 daha düşük TSM sunan birden çok tüketim modeli ile işletmelerin dijitalleşen ekonomiye doğru kaymayı yönlendirmesine yardımcı olmak üzere geliştirildi.

Modern veri merkezi için yazılım tanımlı, bulut etkin veri koruma
Dell EMC, her ölçekten müşterinin modern veri merkezinde uygulamalarını ve verilerini korumasını sağlamaya yardımcı olmak adına yeni bulut etkin yazılım güncellemelerinin yanı sıra ölçeklendirilebilirlikte 6 kat artış ve Dell EMC PowerEdge sunucular için destek sunan yeni yazılım tanımlı Dell EMC Data Domain koruma deposu versiyonunu duyuruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>