Dikkat aracınız haklanmış olabilir!

0

Otomobiller her ne kadar lüks olmaktan çıktı artık bir ihtiyaç desek de otomobil üreticileri bu klişeyi kırmak adına çok özellikli araçlar üretmeye devam ediyor. Tabii her özel üretim araç da beraberinde çeşitli güvenlik sorunlarını getiriyor. Elektrikli, melez ya da akaryakıtla çalışan motorlu araçlar fark etmeksizin yeni tüm otomobiller haklayıcılar için adeta açık birer hedef.

Haklayıcıların öncelikli hedefi uydudan yönetilebilen araçlara ulaşarak özellikle ünlü kişilerin araçlarını uzaktan kilitleyip fiziksel zarar vermek yönünde. Artık her araçta bir ya da birden çok bilgisayar olduğu düşünüldüğünde de haklayıcılar için ne denli bereketli bir alandan söz ettiğimiz daha açık anlaşılabilir.

Auto_Hack

 

Araçların tam listesi

Peki ABD’de açıklanan araçlar hangileri? Hemen listeyi sizinle de paylaşalım. 2014 model Dodge Viper, Audi A8, Honda Accord hemen ilk sırada yer alanlar. Ayrıca ABD’de 2014 model Jeep Cherokee, 2014 model Infiniti Q50, ya da 2015 Escalade kullanan dostlarınız varsa onları da hemen uyarın ve ilk çekiciyle araçlarını yetkili servise götürsünler. Artık devir değişti, güvenli bir şirket, bir araç yani kısaca güvenli bir hayat için tüm önlemleri almakta fayda var.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>