Direksiyonsuz araç Origin tanıtıldı

0

Direksiyonsuz araç Origin

General Motors büyük bir heyecanla beklenen direksiyon araç Origin’i tanıttı. Direksiyonsuz araç Origin, inovatif tasarımıyla dikkat çekiyor.

Direksiyonsuz araç Origin özellikleri

Otonom araç trendinde yaşanan yükseliş, teknoloji ve otomotiv sektöründeki şirketlerin yeni tasarımlara yönelmesine neden oluyor. Bu alandaki dev şirketlerden General Motors da bu alanda yenilikçi bir tasarıma imza attı.

Direksiyonsuz bir araç tasarımına imza atan General Motors, Origin isimli yeni aracını duyurdu. Chevrolet Bolt EV’nin temel alındığı bu modelin dikkat çeken ilk özelliği ise tamamen otonom olarak çalışabilmesi. Araçta direksiyon ve pedalın bulunmaması da bu konuda General Motors’un ne kadar kararlı olduğunu ortaya koyuyor.

Tanıtımı yapılan bu araçta, 4 yolcunun yolculuk edebileceği belirtildi. Ancak tanıtım sırasında, aracın test sürüşleriyle ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

General Motors’un bu araçla uzun vadede taksi filosu oluşturabileceği de belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>