Dış ticarete yeni analiz aracı Trade Sense

0

Dış ticaret yapan şirketlerin cevap bulması gereken iki adet önemli soru var. Bunlardan ilki hangi pazara ürünümü satmalıyım? Diğeri ise tabii ki bu ürünü ne kadar satmalıyım? Bu iki soru söz konusu şirketler için hayati öneme sahip. Bunun için geliştirilmiş ürünlerle şirketler işlerini şansa bırakmıyor. Bu ürünlerden biri de Corporate Sense tarafından geliştirilen Trade Sense.

Trade Sense nedir?

Şirketlere kurumsal çözümler sunan Corporate Sense, Trade Sense isimli ürününü tanıttı. Dış ticaret yapan şirketlere çözüm olmak isteyen şirket, bu sayede dünya ithalat ve ihracat pazarının tamamının ürün bazında anlık olarak takip edilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, hangi ürünün, hangi gümrük koduyla, hangi ülkelere, hangi ortalama birim maliyeti ile satıldığı da öğrenilebiliyor. Aynı zamanda bu ürünün ne kadar ton satıldığı da gösteriliyor.

Bir dış ticaret analiz aracı olarak karşımıza çıkan ürün, tüm dünyadan topladığı verileri şirketlere sunuyor. Bu sayede şirketler hem hedef ülkelerini hem hedef tonajını hem de satış fiyatını belirliyor. Bu durumu avantaja çevirebilen şirketlerin bir adım öne geçebileceğini söyleyebiliriz. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>