Discord oyun kütüphanesi kapanıyor

0

Discord oyun kütüphanesi

Discord oyun kütüphanesi için kullanıcılarını üzecek bir karar aldı. Platform, kullanıcılardan beklenen talebi görmeyen kütüphaneyi kapatacak.

Discord oyun kütüphanesi neden kapanıyor?

Dünyanın en büyük dijita dağıtım platformları arasında yer alan Discord, 2018 yılının Ekim ayında oldukça kendisinden beklenmeyen bir yeniliğe adım atmıştı. Steam ile rekabet etmek isteyen Discord, ücretli abone olan kullanıcılarına yönelik oyun kütüphanesini kullanıma sunmuştu.

Böylelikle 10 dolarlık abonelik paketinde yer verilen hizmetle, yaklaşık 60 civarında oyun kullanıcılar tarafından oynanabiliyordu. Ancak Discord, bu oyunların oynanması için kullanıcılardan beklenen talebi görmediğini açıkladı.

Bu nedenle oyun yapımcılarıyla sözleşmelerin yenilenmeyeceği ve 15 Ekim itibariyle kütüphanenin kapatılacağı duyuruldu.

Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar istedikleri takdirde Discord’un iletişim platformu üzerinden para iadesi alabilecek. Bu kararın ardından, Discord’unSteam ile rekabet etme planlarının çok kısa sürdüğünü söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>