Dish 5G kurumsal hizmetleri için anlaşma yapıyor

0

Dish 5G kurumsal hizmetleri

Dish 5G kurumsal hizmetleri için yeni anlaşmalar yapıyor. Dish bu alanda Equinix ve Cisco ile birlikte çalışacak.

Dish 5G  kurumsal hizmetleri için çözüm arayışında

Dish Network, uydu TV sağlayıcısının bulutta yerel 5G ağını oluşturmasına yardımcı olacak ortaklarla yeni anlaşmalar imzaladı. Şirketler yaptığı açıklamada, Dish’in dijital altyapı hizmetleri için Equinix’i  seçtiğini duyurdu. Ayrıca Dish, 5G kurumsal hizmetleri sunmak için Cisco ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

On yıldan uzun bir süre sonra kablosuz spektruma on milyarlarca dolar harcayab Dish, 5G ağını başlatmaya hazırlanıyor. Şirket, bu ayın başlarında Las Vegas’ta bir 5G pilot programı başlattı ve Haziran 2023’e kadar ABD’nin yüzde 70’ini kapsaması planlanıyor. Dish, bunun gerçekleşmesi için Amazon Web Services, Qualcomm ve IBM gibi diğer birkaç büyük ortakla birlikte çalışıyor.

Yeni Equinix ortaklığı, Dish’in Equinix’in ABD genelindeki Uluslararası İş Değişimi (IBX) veri merkezlerindeki kritik ara bağlantı altyapısına erişmesini sağlayacak.

Ayrıca Cisco, Dish 5G ağı için bir dizi bulut ağı ve otomasyon yazılımı sağlıyor. İki şirket ortak bir sanal yönlendirme uygulaması geliştiriyor ve Cisco, ağ dilimlemenin teslimini planlamaya yardımcı oluyor. Cisco, Dish’in yeni hizmetleri hızla pazara sunması için bir DevOps ekibi oluşturmasına da yardımcı oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>