Disney+ abone sayısı 100 milyonu geçti

0

Disney+ abone sayısı

Netflix’ten çok sonra piyasaya girmesine rağmen Disney+ abone sayısı ile yükselişini sürdürüyor. Bu kez 100 milyon barajı geçildi.

Disney+ abone sayısı ile tırmanışta

Dijital içerik sektörü son yılların en hareketli sektörleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte pandeminin de etkisiyle bu sektörlerde çok hızlı bir tırmanış görüyoruz.

Netflix’ten sonra piyasaya giriş yapan Disney+ izlediği başarılı politika ile abone sayısını artırmaya devam ediyor. Üstelik Netflix’e kıyasla çok daha az ülkede faaliyet gösteren platform, şu anda Netflix’in en büyük rakibi konumunda. Disney CEO’su Bob Chapek tarafından yapılan açıklamada, platformun 100 milyon abone barajını geçtiği duyuruldu.

Disney’in abone sayısındaki trende baktığımızda ise 1 Ocak’ta 95 milyon, 2 Aralık’ta 87 milyon aboneye ulaşıldığını görüyoruz. 2021 yılında Disney’in abone sayısı artışında kısmen de olsa bir azalış yaşandı.

Disney’in 2021 yılı hedeflerinden en önemlisi de daha fazla ülkede hizmet vermek. Platfomun özellik Doğu Avrupa, Hong Kong ve Güney Kore’ye giriş yapması planlanıyor. Disney+’ın Türkiye’ye geleceği tarih ise halen belirsizliğini koruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>