Disney+ abone sayısı artıyor

0

Disney+ abone sayısı

Disney+ abone sayısı, neredeyse 2024 yılı hedeflerine ulaşmış durumda. Disney+ 5 ay gibi çok kısa bir sürede bu başarıyı yakaladı.

Disney+ abone sayısı 50 milyona ulaştı

Netflix’e rakip olarak çıkan Disney+ tanıtım sonrasında bazı temel işlevsel hatalarla gündeme gelmişti. Ancak yapılan iyileştirmeler sonrasında Disney+ başarısıyla ivme kazanmaya başladı.

Kasım 2019’da kullanıma sunulan Disney+ 5 ay gibi çok kısa bir sürede 50 milyon aboneye ulaşmayı başardı. Disney+’ın hedefinin 2024 yılında kadar 60 ila 90 milyon aboneye ulaşmak olduğunu göz önüne aldığımızda, bu başarının önemi daha da ortaya çıkıyor.

Disney+’ın yolculuğuna baktığımızda ise ilk günde 10 milyon, Şubat 2020’de ise 28 milyon aboneye ulaştığını görüyoruz. Netflix gibi platformlara kıyasla çok daha küçük bir alanda hizmet veren Disney+’ın bu başarısı büyük bir öneme sahip.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede insanların eve çekilmesi de platformun abone sayısının artmasını sağladı. Disney+ koronavirüs döneminde abone sayısını yüzde 212 artırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>