Disney+ abone sayısı pandemiyle artışta

0

Disney+ abone sayısı

Pandemi nedeniyle tüm dünyada insanların eve kapanması, dijital servislerde kullanıcı sayısında artış sağladı. Disney+ abone sayısı da hızlı yükselişini sürdürüyor.

Disney+ abone sayısı hızlı bir şekilde artıyor

Pandemi nedeniyle tüm dünyada insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu da dijital servislerin kullanıcılarına sayılarına doğrudan olumlu yansıdı.

Netflix’in potansiyel olarak en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Disney+ da bu dönemi oldukça başarılı bir şekilde geçiriyor. 14 Aralık itibariyle Disney+ 86.8 milyon abone sayısına ulaşmayı başardı. Kasım ayının başlarında ise Disney+’ın abone sayısı 73 milyon olarak açıklanmıştı. Yani Disney+ çok kısa bir süre içinde 13 milyon abone kazanmayı başardı.

Gelecek tahminlerine baktığımızda ise Disney+’ın 2024 yılına kadar 350 milyon aboneye ulaşması bekleniyor. Ayrıca Disney+’ın 23 Şubat itibariyle ismi açıklanacak bazı ülkelerde de hizmete gireceği duyurulacak. Bu da Disney+’ın abone sayısında önemli bir artış sağlayacak. Disney+’ın hizmet verdiği ülke sayısındaki artışla, Netflix’in en büyük rakibi olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>