Disney+ abone sayısı yükselişine devam ediyor

0

Disney+ abone sayısı

Netflix’e rakip olarak piyasaya çıkan Disney+ abone sayısı yükselişine devam ediyor. Platformun abone sayısı 73 milyon barajını geçti.

Disney+ abone sayısı artıyor

Netflix ve Spotify’ın sektörde önemli bir yer edinmesi, birçok teknoloji ve içerik devinin bu alana yönelmesine neden oldu. Netflix’le birlikte bu alandaki ilk platformlardan biri olan Disney+ da başarılı yükselişine devam ediyor.

2019 yılının Kasım ayında hizmete sunulan Disney+, 1 yılını doldurmayı başardı. Disney CEO’su Bob Chapek, platformun birinci yıl kutlamalarıyla birlikte abone sayısını da açıkladı. Chapek, 73 milyon aboneye ulaşarak, beklentilerin çok daha üzerinde bir başarı yakaladıklarını söyledi. Özellikle de pandemi nedeniyle insanların evlerine kapanmasının, bu artışta önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

Disney+’ın rakibi Netflix ise şu anda 200 milyon aboneye sahip durumda. Ancak Disney+’ın Netflix’e kıyasla şu anda çok daha küçük bir coğrafyada hizmet verdiğini de düşündüğümüzde, Disney+’ın Netflix ile rekabette emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Disney+’da bu yıl yayınlanması beklenen iki Marvel dizisinin pandemi nedeniyle 2021’e ertelendiğini de düşünüldüğünde, Disney+ abone sayısını hızlı bir şekilde artırmaya devam edecek. Disney+’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise halen belirsizliğini koruyor. Ülkemizde Nisan-Mayıs 2020’de Avrupa ülkeleriyle birlikte sunulması beklenen Disney+ hizmetiyle ilgili henüz net bir plan bulunmuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>