Disney+ güvenlik sorunu yaşıyor!

0

Disney+ güvenlik

Çalıntı hesaplar nedeniyle Disney+ güvenlik sorunu yaşıyor. Henüz yeni hizmete başlayan platform, olumsuzluklar yaşamaya başladı.

Disney+ güvenlik sorununu nasıl çözecek?

12 Kasım tarihinde hizmete başlayan Disney+ hizmete girdiği ilk saatlerden itibaren çok yoğun bir ilgi gördü. 24 saat gibi çok kısa bir sürede Disney+’dan 10 milyon kişi hesap satın aldı. Bu hızla büyümesi beklenen Disney+ büyük bir sorunla karşılaştı ve hacklendi.

Kullanıcıların bir kısmı Disney+ hesaplarına giremedi ve içeriklere ulaşamadı. Twitter’da da bu konu hakkında birçok kullanıcı paylaşımda bulundu.

Sonrasında yapılan incelemede ise 7 dolara satın alınan bu kullanıcı hesaplarının, Reddit üzerinde 3 dolar gibi çok uygun fiyatlardan satışa çıkarıldığı tespit edildi.

Henüz ilk günlerde böyle bir sorunla karşılaşan Disney+’ın gelecek için nasıl bir hamle yapacağı şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>