Disney+ hizmet alanını genişletiyor

0

Disney+ hizmet

Çevrimiçi film ve dizi izleme platformu Disney+, Netflix’in en önemli rakipleri arasında yer alıyor. 8 ülkeyle Disney+ hizmet alanını genişletecek.

Disney+ hizmet alanını 8 ülke ile artıracak

Netflix’in çevrimiçi film ve dizi dünyasında tek başına sağladığı üstünlük, bu alanda yeni rakiplerin ortaya çıkmasını zorunlu hale getirmişti. Disney+’ın sektöre girişi ise bu alanda büyük bir ses getirmişti.

Abone sayısına bakıldığında Disney+ Netflix’in çok gerisinde olsa da hizmet alanını genişleterek bu farkı kapatmaya çalışıyor. Kısa sürede büyük bir başarı elde eden Disney+, yeni bölgelere erişerek, yeni aboneler kazanmayı planlıyor.

Disney+ 15 Eylül itibariyle hizmet verdiği ülkelere 8 yeni ülke daha ekleyecek. Eklenecek bu Avrupa ülkelerinin ise Portekiz, Norveç, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Belçika ve Lüksemburg olacağı açıklandı. Bu açıklamayla birlikte Disney+’ın abonelik fiyatları da duyuruldu. Disney+ için duyurulan fiyatlara göre ortalama aylık abonelik ücreti 6.99 euro olacak.

Disney+, halen ülkemizde hizmet vermiyor. Ancak Avrupa’da faaliyet gösterilen ülke sayısında yaşanan artışla birlikte, önümüzdeki aylarda Disney+’ın ülkemize gelmesi sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>