Disney Plus abone sayısı açıklandı

0

Disney Plus abone sayısı

Çevrimiçi yayın sektörüne hızlı bir giriş yapan Disney Plus yükselişine devam ediyor. Bob Iger, Disney Plus abone sayısı hakkında açıklama yaptı.

Disney Plus abone sayısı: 26.5 milyon

Netflix’in bir dönemler neredeyse tek başına lider olduğu çevrimiçi yayın sektörü, Apple TV+ ve Disney+ gibi platformların da gelmesiyle bir hayli kızıştı. Disney+ CEO’su Bob Iger, platformun geleceği hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Iger, platformun abone sayısının 26.5 milyona ulaştığını duyurdu. Disney+’ın özellikle Avrupa ülkelerine de açılmasıyla birlikte, çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olacağını da söyleyebiliriz.

Aradaki farklı Netflix ile kıyaslama yaparak da görebiliriz. ABD’de 61 milyon abonesi bulunan Netflix’in, Avrupa’daki abone sayısı ise 167 milyon seviyesinde. Yani Disney+ da başarılı bir açılma politikası izlerse, abone sayısını katlayarak artırabilir.

Abonelik ücreti 7 dolar olan Disney+ bu yılın Mart ayı itibariyle hizmet ağını daha da genişleyecek. Mart ayında Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya ve İtalya gibi önemli ülkelere açılmış olacak. Disney+’ın ülkemize ne zaman geleceği ise halen bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>