Disney+ ve Hulu ortak bir platform olacak

0

Disney+ ve Hulu

Disney, Disney+ ve Hulu için yeni bir girişimde bulunuyor. Disney, bu iki platformunu ortak tek bir platform haline getirecek.

Disney+ ve Hulu tek bir platform olacak

Yayın platformlar arasında önemli bir yere sahip olan Disney, kendisine ait olan farklı platformları ortak tek bir platform haline getirmeyi hedefliyor. Bu sayede farklı platformlardaki gücünü daha etkin bir şekilde kullanabilecek.

Şirketin 200 7 yılından beri aktif kullanımda olan platformu Hulu ile 2019 Kasım ayından beri kullanımda olan Disney+ platformu bu amaçla tek bir platform haline gelecek. Disney, böylelikle kullanıcı sayısını da önemli ölçüde artırabilecek. Şu anda Disney+ platformuna 73.7 milyon, Hulu’da ise 36.6 milyon üye bulunuyor.

Bu birleşmeyle ortaya çıkacak olan tek platform, 110 milyonu aşkın üyeye sahip olacak. Disney+ ve Hulu birleşmesiyle şirket yatırımlarını da tek bir noktada toplayacak. Böylelikle daha tek bir platform üzerinden daha büyük ölçekli ve uzun süreli yatırımlar yapılabilecek. Ayrıca iki platformun bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak olan platformda içerik sayısı da bir hayli fazla olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>