Disney’in VR kısa filmi için tarih belli oldu

0

VR kısa filmi

Disney tarafından yoğun bir çalışma ile yürütülen VR kısa filmi için sonunda tarih belli oldu. VR kısa filmi, önümüzdeki ay seyirciyle buluşacak.

VR kısa filmi: Cycles

Walt Disney Animasyon Stüdyosu, ilk VR filmi olan Cycles’ı, önümüzdeki ay seyirciyle buluşturacak. Cycles, 2013 yılında animasyon ekibine Frozen, Zootopia ve Moana gibi filmlerde aydınlatma çalışması için katılan Jeff Gipson ve Disney için bir ilk niteliğinde olacak. ACM tarafından yapılan açıklamada Gipson, bu filmin amacının hikaye ile derin duygusal bağlantı aşılmak olduğunu söyledi.

Gipson, “Daha fazla insanın VR filmlerinin duygusal ağırlığını görmeye başladığını ve özellikle de Cycles ile hikayede iletmeyi hedeflediğimiz duyguları hissedeceklerini umuyoruz.” dedi.

Kısa filmi çekmek için 50 kişilik bir teknik ekip ile 4 ay boyunca çalışıldığı belirtiliyor. Ekibin 3D için Quill VR animasyonlarını kullandığı belirtiliyor.

Disney’in film sektörü için VR çalışması aslında daha eskiye dayanıyor. Disney’in en büyük yatırımlarından biri olan Pixar Animation Studios, Coco filminin VR fragmanını yayınlayarak bu alanda önemli bir çalışma gerçekleştirmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>