Dizel ve hibrid taksi hizmeti başlıyor

0

dizel ve hibrid

Ford, dizel ve hibrid taksi ile yeni nesil, çevre dostu şehir ulaşım için kullanılacak. Ford’un dizel ve hibrid taksi portföyünün, araç paylaşım şirketleri tarafından tercih edilmesi hedefleniyor.

Dizel ve hibrid taksi motorları

Fusion Hybrid Taksi, Frod’un ilk hibrid taksi modeli olması nedeniyle dikkat çekiyor. Bu taksilerin, Ford’un en yüksek yakıt verimli taksi modeli olduğu belirtiliyor. Yeni aracın, özellikle ABD ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan araç paylaşım şirketleri tarafından kullanılması hedefleniyor. Bu araçlarda, yeni güç aktarımına ek olarak süspansiyon ve güçlendirilmiş fren sistemleri bulunuyor.

Aracın 7.1 litre/100 km kapasitede olduğu belirtiliyor. Otonom ve elektrikli araç teknolojilerine yönelik girişimlerde artış yaşansa da Ford’un bu modelinin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü elektrikli ve otonom araçların hayatımıza tam anlamıyla girmesi için zamana ihtiyaç var. Ayrıca gelişmiş ülkelerde dizel araç yasağının 2030-2040 yıllarında geleceği de düşünüldüğünde, dizel araçların kısa vadede kullanım potansiyelinin halen yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>