DJI yeni drone’unu duyurdu: Spark

0

Çinli Drone üreticisi DJI, drone’ların telefonlar kadar popüler olması için boyutları giderek düşürme politikasına uygun biçimde bugüne kadar ürettiği en küçük drone’u duyurdu. Yakında piyasaya çıkacak olan Spark, büyük abilerinden daha yetenekli olmasına rağmen sadece 300 gram ağırlığı ve küçük bir çantada taşınabilecek boyutları ile büyük ilgi görecek.

500 dolarlık fiyatıyla büyük drone’lardan ayrılan Spark, yüz tanıma teknolojisi, otonom uçabilme becerisi, gelişmiş bir kamera ve panorama fotoğraf çekebilme yeteneği ile drone pazarında önemli bir yer edinmeye hazırlanıyor.

14 santimlik yetenekli drone

Spark’ın piyasaya çıkmasıyla beraber, daha önce yine DJI’ın Phantom modeli ile standart hale gelen “sırt çantası” boyutundaki droneların yerini 14 santim uzunluğundaki, Spark benzeri drone’lara bırakması bekleniyor. Rakip drone üreticilerinin de yaz aylarında Spark boyutlarında yeni dronelar çıkartarak DJI ile rekabete gidecekleri tahmin ediliyor. Dolayısıyla Spark ile bereber drone piyasasında önemli bir değişimin gerçekleşeceğinin altı çiziliyor.

Öte yandan boyutları kadar fiyatının da piyasadaki 1000 dolar standardını 500 dolara çekeceği görülüyor. Yani artık en gelişkin yeteneklere sahip, tam kapasiteli bir drone sahibi olmak isteyenlerin 500 dolar ödemesi yeterli olacak.

Yeni drone’un piyasaya çıkış tarihi ise 15 Temmuz 2017.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>