DLive, Blockchain canlı yayın platformu büyük ilgi gördü

0

dlive

Blockchain için tasarlanan ilk ve en büyük çevrimiçi canlı yayın platformu DLive,ülkemizde büyük bir ilgi görmeyi başardı. Bu başarı ise, Türkiye’deki blok zinciri takipçileri tarafından ilgiyle karşılandı.

DLive, Blockchain canlı yayın platformu büyük ilgi gördü

Son yılların en çok konuşulan kavramlarının başında gelen Blockchain, ülkemizde de her geçen gün artan bir yatırımcı ve kullanıcı kitlesine sahip. Dijital ortamlardan bu kavramı yakından takip etmek isteyenler ise DLive canlı ve video platformuna büyük ilgi gösteriyor.

Ortaya çıkan son rakamlar ise oldukça dikkat çekici zira, DLive platformunun aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bini aşmış durumda. Özellikle de mobil cihazlardan erişim ve ilginin çok yüksek olduğu da ortada. 

Aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bin olan platform, ilk altı aylık süre içinde, bonuslar ve bağışlar aracılığıyla önemli derecede ödüller dağıttı. DLive‘da sadece yayıncılar değil, izleyiciler de ödüllendiriliyor. 

Rakamlarla DLive

  • Kasım 2017’de lansmanı yapılan DLive, blok zincirindeki ilk canlı yayın platformu.  
  • STEEM blok zincirinden Lino’ya 2 haftalık geçiş sürecinde, yayıncılara; yeni DLive’a geçtikleri için bağış ve abonelik yoluyla 20 bin ABD Doları değerinde Lino puanı üretti.
  • Şu anda, Türk kullanıcılar en hızlı büyüyen kullanıcı grubu.

DLive, ABD, Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir grup genç tarafından kuruldu DLive’ın içerik geliştiren topluluğu 7 ayrı ülkede bulunuyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>