Dolandırıcı bot hesap sayısı artıyor

0

Dolandırıcı bot hesap

Twitter’da dolandırıcı bot hesap sayısı artış gösteriyor. Bu hesaplar, kripto para konusunda kullanıcıları yanlış yönlendiriyor. Yetkililer bot hesaplar konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Dolandırıcı bot hesap sayısı 15 bin oldu

Son dönemde Twitter, dolandırıcılar ve sahte haber kaynakları için önemli bir kaynak haline geldi. Özel bir güvenlik şirketi tarafından yapılan araştırmada, kripto paralar hakkında sahte haber yayan 15 bin hesap olduğu tespit edildi. Bu bot hesaplar ile sektörde önde gelen kişilerin hesaplarını sadece birkaç karakter değiştirerek, ETH ve benzeri kripto para çekilişkeri için para isteklerinde bulunabiliyor. Yetkililer, bu hesaplara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Yüksek etkileşim alan bu sahte hesaplar, kullanıcıları yanlış bilgilendirebiliyor ve yatırım vb kararlarında manipülasyon yapabiliyor. Yetkililer, bu bot hesaplara karşı kullanıcıları dikkatli olması konusunda uyarıyor. Ayrıca karşılaşıldığı takdirde bu hesapların spam olarak bildirilmesi gerekiyor.

Twitter bu konuda bot hesapları kapatarak önlem alıyor ancak açılan hesap sayısındaki artış, bu önlemi yetersiz hale getiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>