Dolandırıcıları üzecek eser: Palavra

0

Tüketicilerin başı internet dolandırıcıları ile dertte. Telefon ile arayıp kart bilgilerini isteyen dolandırıcılar kendilerini farklı şekillerde tanıtıp tüketicilerin boşluğundan faydalanıyor. Bir an boş bulunan tüketici kısa süre içinde yüzlerce liradan olabiliyor. İnternet dolandırıcılığı için bir şarkı yapan BKM (Bankalararası Kart Merkezi) de Demet Evgar ile birlikte ‘Palavra’ diyor. Hazırlanan şarkı YouTube üzerinden paylaşıldı. 

Tüketici sevinecek, dolandırıcılar üzülecek

Ajda Pekkan‘ın 1975 yılında çıkardığı unutulmaz eseri Palavra, günümüze kadar gelmeyi başardı. BKM de nostaljik şarkıyı dolandırıcılık olaylarına dikkat çekmek kullandı. Dolandırıcıları üzecek, vatandaşı sevindirecek bir eser olarak tanıtılan şarkı toplamda 1:31 dakika boyunca dolandırıcıya kanmayan bir tüketiciyi konu alıyor.

Yeni nesil Palavra’nın klibinde Demet Evgar’ı görüyoruz. Bir tüketici olarak dolandırıcının söylediklerine kanmayan Evgar, telefon dolandırıcılığı için arayan kişinin her talebini reddediyor.

Şarkının sonunda bir dış ses ortaya çıkıyor. Dış sesin “şifre, hesap ve kart bilgini almak için atılan palavralara inanma internette kişisel bilgilerini korumak için önlem al bilgiguvende.com‘u takip et” demesiyle şarkı sona eriyor. 

İşte internet dolandırıcılığı için Palavra:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>