Dominos veri sızıntısı yaşadı

0

Pizza devi Dominos’un Avustralya’daki bir tedarikçisi veri sızıntısı söylentileri ile gündeme geldi. Sızdırılan müşteri verilerinin ardından birçok müşteriye e-dolandırıcılık için spam e-posta gönderildiği belirtiliyor.

Veri sızıntısı müşterileri etkiledi

Dominos’un bir tedarikçisinde müşterilerin sipariş vermek için kullandığı ad, soyad ve e-mail bilgilerinin veri sızıntısı ile üçüncü kişilerin eline geçtiği bildirildi. Veri ihlalinin tedarikçinin bir hatasından kaynaklandığını belirten Dominos, ilgili şirkete dair isim vermekten kaçındı. Ancak CEO Don Meij, şirketin spam göndericilerin eriştiği verileri, isimsiz bir çevrimiçi derecelendirme sistemiyle eşleştirdiğini söyledi.

Dominos daha önce, Temmuz ayında bu tedarikçi ile olan anlaşmasını sona erdiğini açıklamıştı. Ayrıca Dominos, sistemlerine “yetkisiz erişim” yapılmadığını ve hiçbir müşterinin finansal bilgilerinin ele geçirilmediğini söyledi.

Dominos’ta yaşanan bu söylentiler, son günlerde güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Credit Agency Equifax şirketine kadar uzandı. Müşterilerinin verilerinin çoğunu siber saldırganlara kaptıran Equifax ile

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>