Donanım satışları rekor düşüş yaşıyor!

0

Donanım satışları

Koronavirüs salgını nedeniyle donanım satışları rekor düşüş yaşamaya başladı. Özellikle ekran kartı ve ana kartlarına olan talepte olağanüstü bir düşüş var.

Donanım satışları koronavirüs nedeniyle düşüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle teknoloji dünyasında perakende ve online satışlarda da ciddi bir düşüş yaşanmaya başladı. Halkın kendini eve kapatmış olması, donanım sektöründeki satışları rekor seviyede düşürdü.

Analizlere göre Çin’de anakarta olan tüketici talebi yıl bazında yüzde 50 oranında düştü. Araştırma sonuçları, Temmuz ayının sonuna kadar bu düşüşün aynı şekilde devam edebileceğini söylüyor. Böylelikle küresel ölçekte rekor bir düşüş yaşanacağı belirtiliyor. Çin’de üretimlere olağan şekilde yeniden başlansa da ekran kartı tarafında da yaz sonuna kadar herhangi bir iyileşme beklenmiyor.

Hatta Nvidia, çevrimiçi düzenleyeceği GTC 2020 etkinliğini de koronavirüs salgını nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Salgın nedeniyle AMD, Intel ve Nvidia’nın zor bir yıl geçireceği ve bekledikleri satış hedefine ulaşamayacakları konuşuluyor. Talebin düşmesi nedeniyle birçok donanım ürününde fiyatların düşmesi de pek sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>